FAKRO

Společnost FAKRO nabízí různé modely půdních schodů, které uspokojí individuální požadavky zákazníků. Všechny modely skládacích schodů FAKRO vyhovují vysokým požadavkům na těsnost a termoizolační vlastnosti, a splňují normu EN 14975.

Základním modelem jsou schody LWS Smart. Větší uživatelský komfort poskytují schody LWK Komfort, které jsou vybaveny madlem, patkami a poklopem bílé barvy.

Schody LWZ Plus vybavené systémem rychlé montáže umožňují zkrátit na minimum čas potřebný k namontování skládacích půdních schodů s dřevěným žebříkem. Dalším výrobkem z komfortní řady schodů je typ LWL Lux s dodatečným madlem umístěným na prostředním segmentu žebříku a mechanismem usnadňujícím rozložení a složení žebříku.

Do skupiny půdních schodů se speciálním určením patří termoizolační shody LTK Energy, které jsou určeny pro zákazníky kladoucí důraz na co nejnižší součinitel prostupu tepla. Speciálně pro potřeby nízkoenergetického stavebnictví byly navrženy super termoizolační schody LWT, které jsou vybaveny trojnásobným systémem těsnění, zaručujícím dokonalou těsnost.

Skládací schody s dřevěným žebříkem

V případě, že v místnosti není dostatek prostoru pro rozložení půdních schodů, je možné zvolit typ LDK, jenž je vybaven podobně jako schody LWK Komfort.

Jestliže mají půdní schody bránit průniku ohně, vybírat lze ze tří modelů protipožárních schodů: skládací LWF 45 s dřevěným žebříkem, skládací LMF 45 s kovovým žebříkem nebo stahovací schody LSF.

Skládací schody s kovovým žebříkem

Do často využívaných míst se doporučují schody LMS Smart s kovovým žebříkem se zvýšenou odolností. Tento model schodů je dostupný také ve verzi LMK Komfort s madlem a poklopem bílé barvy. Řešením pro místnosti s velmi vysokými stropy jsou schody nové generace LMP. Záleží-li na maximálně zjednodušené a rychlé montáži, a také na vysokém komfortu používání, pak tyto požadavky splní schody LML Lux nebo všechny modely stahovacích půdních schodů.

Stahovací schody LST, LSZ se charakterizují malými rozměry rámu. Jsou určeny především do míst, kde nelze použít schody se skládacím žebříkem. Navíc díky speciálnímu mechanismu je lze rozložit a složit pomocí ovládací tyče, proto jsou vhodné k použití ve vysokých místnostech.

Pokud máme v místnosti více prostoru, můžeme použít mlynářské schody MS_, které jsou s ohledem na svou jednoduchost a bytelnost skvělým řešením pro frekventovaná místa a časté užívání.