SATJAM Rapid

Střešní krytina SATJAM Rapid 

SATJAM Rapid je střešní krytina, která svým vzhledem připomíná falcovanou střešní krytinu, tedy krytinu s dvojitou stojatou drážkou. Montáž této střešní krytiny je však mnohem jednodušší, rychlejší a tím i cenově dostupnější.
SATJAM Rapid se pokládá na laťování nebo na bednění. Při pokládce na bednění je vhodné použít separační folii, nebo rohož. Díky tomu bude zamezeno dotyku krytiny s bedněním a tím zajištěno lepší odvětrání.

Využití střešní krytiny SATJAM Rapid

Tato velkoformátová krytina se hodí především na novostavby (moderní pultové střechy). Díky své nízké hmotnosti a jednoduché a rychlé montáži ji lze použít i pro rekonstrukce střech.

Technické údaje

Krytina SATJAM Rapid je vyráběna v pásech o celkové délce 0,5 až 9 m u SR 510, nebo až do 10 m u SR 310 a do 8 m v provedení Alumat a Alumat Stucco (slitina hliníku) u SR 510 i SR 310. Střešní krytina Rapid je vyráběna míru. Krytina se vyrábí ve dvou stavebních šířkách - 510 a 310 mm. Pokládá se na laťování, nebo bednění za použití skrytého kotvení a lze ji použít od sklonu střechy 8°, za předpokladu, že krytina není po spádnici dělená. V případech, když je krytina po spádnici dělena a jednotlivé pásy se musí na sebe napojovat.

Střešní krytina SATJAM Rapid minimální sklon pro použití od 15°.

Dlouhá životnost

V případě slitiny hliníku 80 až 100 let s nízkými nároky na údržbu střešní krytiny, záruka „SATJAM záruka Plus“ je poskytována až v délce 60 let.

Střešní krytina SATJAM Rapid

Střešní krytina SATJAM Rapid