SVĚTLOVODY

Světlovody dodáváme přímo k vám domů, na stavbu, nebo na jekékoliv Vámi určené místo.
Tuto službu poskytujeme jako ucelenou dodávku se střešní krytinou, nebo vlastním dodávkovým vozem.

Velux

Světlovod je určený pro přivedení denního světla do místností bez oken, které jsou uprostřed dispozice domu či bytu. Jsou to například tmavé chodby, šatny či koupelny, ve kterých je nutné i ve dne používat umělé osvětlení.

Množství denního světla, které světlovod přivádí, závisí na počasí, ročním období, sklonu střechy, světových stranách a na délce tubusu.

http://www.velux.cz/

Fakro

Tubusový světlovod SLT je novým výrobkem. Jeho hlavním účelem je zajištění přívodu denního světla do vnitřních prostorů budovy. Zejména tam kde nelze použít klasická nebo střešní okna např. koupelny, chodby, schodiště, sklepní prostory. Světlovody najdou uplatnění také u komerčních budov a výrobních hal.

Denní světlo se dostává skrze namontovanou průsvitnou kopulu do světlonosného tubusu. Světelné nebo sluneční paprsky se následně odrážejí od vnitřního vysoce reflexního obalu a jsou směrovaný do spodní částí k rozprašovači ( difuzéru ), který je osazený ve stropu místnosti. Jeho úkolem je rovnoměrné rozptylování dodaných paprsků světla do prostoru místnosti pro její prosvětlení. Použitý flexibilní tubus světlovodu zabraňuje případným konstrukčním překážkám v průběhu montáže. Světlovod může být používaný také ve večer období při použití dodatečného světelného prvku.

http://www.fakro.cz/