TONDACH

Povrchové úpravy pálených tašek

Režná - odstín, který je pevně spjatý s keramikou. Cihlovo–červené barevnosti je dosaženo díky obsahu oxidu železa v hlíně a teplotě výpalu. Režná taška dodá střeše tradiční a přirozený vzhled.

Engoba je barevná povrchová úprava u pálených tašek. Vyznačuje se matnou, až polomatnou povrchovou úpravou Jedná se o tenký povlak z keramické směsi vhodného složení (vodou rozplavené jíly obarvené přírodními oxidy železa), který se nanáší na vysušenou tašku. Takto upravený výrobek se následně vypaluje.

Glazura je barevná povrchová úprava, která se vyznačuje vysokým leskem střešních tašek. Upravuje se stejně jako engoba, ale rozplavené jíly obsahují větší podíl sklovitých směsí a tašky jsou díky tomu lesklé. Glazura nejenže výrobek zušlechťuje na nejvyšší možnou míru, navíc ho zpevňuje a chrání. Střecha s takovou úpravou zůstává po celou dobu životnosti stejná i v důsledku toho, že každý déšť provede tzv. “údržbu“. Povrch opláchne od prachu a případných dalších nečistot.

Glazura Amadeus speciální řada nejžádanějších exkluzivních glazur vyvinutých společností Tondach. Při teplotě až 1050 °C je glazura Amadeus vypálena společně s taškou, a tím její povrch získá svůj charakteristický, vysoce lesklý vzhled. Zároveň dochází ke zlepšení kvalitativních a estetických vlastností. Glazury Amadeus nabízí krásné tašky nejlepší kvality

PŘEHLED MODELŮ KE STAŽENÍ